İlkyardım Merkezi Sınav Sistemi | Akademi Akad
0 232 445 64 29 info@akademiakad.com

İlkyardım Merkezi Sınav SistemiDEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ

Temel İlkyardım Eğitimlerinin sonunda yapılan sınavları bugüne kadar İlkyardım Eğitim Merkezleri
Eğitimin sonunda kendileri yaparak eğitimi iki günde tamamlamaktaydı.

29 Temmuz 2015 tarihinde yayınlanan yeni İlkyardım Yönetmeliği gereği İzmir Sağlık İl Müdürlüğü Temel İlkyardım Eğitimlerinin sınavını kendisi merkezi olarak yapmaya başlamıştır.

İlkyardım Eğitim Merkezleri tarafından verilen 16 saatlik eğitimden sonra eğitme katılan kişiler Sağlık İl Müdürlüğü’nün Narlıdere’de bulunan 112 Acil Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü binasında yapılacak olan yazılı ve uygulama sınavına katılmak zorundadır.

Sınav Günü ve Saati: Sağlık İl Müdürlüğü tarafından belirlenen,eğitim tarihinden sonraki birinci veya ikinci hafta sonu (Cumartesi veya Pazar) sabahtan veya öğlenden sonra yapılmaktadır.

Sınav Uygulaması: Eğitime katılan kişiler  sınav günü ve saatinde , ilk önce merkezi olarak yazılı sınava katılmaktadırlar.Yazılı sınavda 20 soru ve 100 üzerinden  85 not alan katılımcı Uygulama Sınavına girmektedir.Uygulama sınavından da 100 üzerinden 85 not  olan katılımcı İlkyardımcı olmaktadır.

Sınav Hakkı: Eğitime katılan kişilerin iki sınav hakkı vardır. İki sınavda da başarısız olan kişiler yalnız katılım belgesi alabilmektedirler. İlkyardımcı olmak için eğitim tekrarı yaparak tekrar sınava girmek zorundadırlar. Eğitime katılan kişiler eğitimden sonraki bir ay içinde sınava girmek zorundadır.Bir ay içinde sınava girmeyen kişilerin sınava girme hakkı kalmamaktadır.

Bireysel veya kurumsal olarak

Temel İlkyardım Eğitimi

alacak kişi ve kurumların eğitim planlaması yaparken bu bilgileri dikkate almaları önemlidir. En yüksek başarı oranına ulaşmak için eğitim alacak kişilerin teorik ve pratik sınavda başarılı olacak kişileri seçmeleri önerilir.